• Pomoc uchodźcom z Ukrainy

• Nasza szkoła wspólnie z OSP oraz lokalna społecznością, włączyła się w pomoc obywatelom Ukrainy. Paczki przekazywane są do osób, które przyjmują pod swój dach ludzi uciekających przed wojną. Serdecznie dziękujemy za już zebrane rzeczy i okazane serce.

• Wiedzą chłopcy i dziewczynki,

Że dziś mamy Walentynki.

Więc ja szepczę Ci do uszka:

Lubię Cię z całego serduszka!

• Konkurs literacki "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

• Zapraszamy do udziału w V edycji konkursu literackiego na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej (rok szkolny 2021/2022).

Celem projektu jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.

Konkurs literacki jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych (7 i 8 klasy). Ujęty w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Praca może mieć formę eseju, pamiętnika, reportażu lub opowiadania.

Prace należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej (wraz z wymaganymi załącznikami) do 8 marca 2022r.

Podsumowaniem projektu będzie koncert 8 kwietnia o godzinie 12.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Podczas tego wydarzenia zostaną ogłoszone wyniki. Na galę finałową przybędzie gość specjalny – Jan Mela, z którym również przewidziane jest spotkanie o godzinie 17.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Organizatorami projektu są: II LO im prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie. Współorganizatorami są również: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się w regulaminie na stronie II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu http://lo2przemysl.edu.pl/a,140,konkurs-literacki-sa-gdzies-okna-ktore-plona-caly-czas

Do pobrania również formularz zgłoszeniowy (zał. nr 2) oraz wzór zgody opiekunów na udział dziecka w konkursie (zał. nr 3).

Ewentualne pytania proszę przesyłać na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl

• Nauczanie zdalne w klasach V- VIII

• Informujemy, że od dnia 27 stycznia 2022 do 11 lutego 2022 r zostaje wprowadzona nauka zdalna dla klas V- VIII. W klasach I- IV oraz przedszkolu odbywa się nauka stacjonarna.

• Jest taki dzień…

• W dniu 16 grudnia 2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Kilkoro uczniów z klas: III, IV, V oraz VIII wraz z Panią Magdą i Marzeną, przygotowały krótkie przedstawienie. Jasełka pokrótce pokazały nam jak wygląda tradycja obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędy i pastorałki przy akompaniamencie Pani Dyrektor, która przygrywała nam na gitarze. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

• Mikołajki

• 6 grudnia naszą szkołę odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały dla niego piosenki, a Święty Mikołaj obdarował je prezentami. Było to bardzo radosne spotkanie. Dzieci podziękowały Mikołajowi za przybycie. Będą czekać  cierpliwie za rok!

• Pasowanie na ucznia klasy I

• 12 października odbyło się pasowanie na ucznia klasy I. Dzieci w obecności rodziców i nauczycieli złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie zostali pasowani na ucznia symbolicznym ołówkiem.

Życzymy im samych sukcesów w szkole !

• Konkurs plastyczny.

• 28 września uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez KRUS o tematyce bhp w rolnictwie pod hasłem : "Bezpiecznie czyli jak uniknąć wypadków na wsi ".

• Sukcesy na zawodach lekkoatletycznych.

• W dniu 13 września we Frysztaku odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne. Nasi uczniowie Julia Bury zdobyła  I miejsce w biegu na 600m a Michał Matłosz III miejsce na 100 m. Dzięki czemu zakwalifikowali się do zawodów na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Jak po raz pierwszy zalogować się do systemu UONET+?

• Aby użytkownik mógł zalogować się do systemu UONET+ (e-dziennik), muszą być wprowadzone do systemu

które rodzice otrzymali. W szczególności: imię i nazwisko oraz adres e-mail. Należy druk dostarczyć do szkoły.

Dane użytkowników wprowadza do systemu:

– administrator systemu  lub wychowawca oddziału w przypadku uczniów i ich rodziców.

Podczas pierwszego logowania do systemu każdy użytkownik musi przeprowadzić procedurę zakładania (lub aktywacji) konta, która wiąże się z utworzeniem hasła dostępu do systemu. Do przeprowadzenia procedury niezbędny jest adres strony startowej witryny systemu- e- dziennik

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W FINAŁACH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Oskar Kempiński uzyskał tytuł Finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Matematyki.

W powiatowym konkursie Matematycznym

Arkadiusz Osika kl. IV finalista- nauczyciel prowadzący Agata Barć

Oskar Kempińsk kl. VIII laureat- nauczyciel prowadzący Agata Barć

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Egzamin ósmoklasisty.

• W dniach od 25 do 27 maja 2021 r. odbyły się egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie naszej szkoły zmagali  się z językiem polskim, matematyką i językiem angielskim. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

• Dzień Mamy

• Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy I przygotowali dla swoich Mam piekne portrety, laurki i kwiaty. Zaspiewali rowniez piosenke pt.,, Majowa laka dla mamy".